Merhaba

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Gönderen Konu: İYEP Öğretmen Yetkilendirilmesi Nasıl Yapılır?  (Okunma sayısı 403 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Administrator
  • Administrator
  • Full Member
  • *****
  • İleti: 179
    • Profili Görüntüle
İYEP Öğretmen Yetkilendirilmesi Nasıl Yapılır?
« : Aralık 27, 2018, 12:27:19 ÖÖ »
Geçen sene pilot illerde uygulanan iyep bu sene tüm illerimizde uygulanmaya başlanacak. Hangi öğrencinin İYEP ‘e kaldığını öğrenmek için ilkokul 3. Ve 4. Sınıf öğrencilerine İYEP öğrenci belirleme aracı uygulanacak. Öğretmenler tarafından uygulanacak aracın sonuçları e-okula işlenmesi gerekmektedir. E-okula işlenen sonuçlar neticesinde hangi öğrencinin İYEP’e kalacağı belirlenecek. Öğretmenlerimizin İYEP sonuçlarını e-okula işlemesi için öğretmenlerimize iyep yetkinlendirmesinin yapılmış olması gerekiyor. Peki  iyep öğretmen yetkilendirilmesi nasıl yapılır ? Detaylar haberimizde…

1.Adım: E-okul sistemine giriş yapıyoruz.

2.Adım: Sisteme giriş yaptıktan sonra Yönetici modülüne tıklıyoruz.

3.Adım: Yönetici modülüne tıkladıktan sonra güvenlik grupları modülüne tıklayıp grubun yetkileri bölümüne giriş yapıyoruz.

4.Adım: Grubun yetkileri bölümüne tıkladıktan sonra bütün öğretmenlerimizin tanımlandığı bölümdeki Ekran yetkilerini düzenlemek için tıklayınız… Bölümüne giriş yapıyoruz.
Genç Sanayiciler Esoda Buluştu
Genç Sanayiciler Esoda Buluştu

5.Adım: En son olarak İlkokul-Ortaokul Kurum İşlemlerini seçerek  Ekran Yetkileri Verilecek Modül  listeleyerek en altta bulunan İYEP kutucukları işaretleyip kaydediyoruz.

Mebajans.com