Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 ... 10
1
Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, öğretmenlerin ek ders adaletsizliği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

ÖĞRETİCİ açıklamasında öğretmenlerin ek ders adaletsizliğinin giderilmesi gerektiğini ifade ederek şu açıklamalara yer verdi:

”Bilindiği gibi okul öncesi ve sınıf öğretmenlerinin aylık karşılığı ders görevi 18 saat iken; Atölye ve laboratuvar öğretmenlerinin haftada 20 saat, genel bilgi ve meslek dersleri (branş) öğretmenlerinin 15 saattir.

Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri yıllar önce bu sorunun çözüleceğini söylemesine rağmen bir adım atılmamış ve MEB öğretmenler arasındaki ek ders adaletsizliğini yıllardır gidermemiştir. Aynı işi yapan, aynı ders saati görev yapan öğretmenlerimiz arasında ücret ayrımının olmaması gerekmektedir. Toplu sözleşmede öğretmenlerimiz arasındaki bu ayrım ortadan kaldırılmalı ve bütün öğretmenlerimizin aylık karşılığı 15 saat olacak şekilde düzenleme yapılmalıdır.”

Anadolu Eğitim Sendikası
2
Haberler / Zorunlu Hizmet Affı Bir İhtiyaçtır
« Son İleti Gönderen: Sınıfçı Ağustos 01, 2019, 02:08:07 ÖÖ »
 2000 ve 2010 yıllarında tüm kadrolu öğretmenlere çıkartılmış zorunlu hizmet affı, 2010-2016 yılları arası atanmış kadrolu öğretmenlere çıkartılmamıştır. Bu anayasanın eşitlik ilkesine aykırıdır. 2010-2016 döneminde atanmış 326 bin kadrolu öğretmen ara bir dönem olarak kalmıştır. 2010 yılına kadar tüm kadrolu öğretmenlere verilmiş bir hak olan zorunlu hizmet affı, 2010-2016 yılları arasında atanmış olan tüm kadrolu öğretmenlere de çıkartılmasının hakkaniyet adına doğru olacağını düşünüyoruz.

2010 sonrası kadrolu öğretmen olarak atanmış olan yaklaşık 326 bin öğretmenden bir kismi her sene bu hizmetini belgeler sunarak erteletmekte ve bazen bu anlamda çeşitli sıkıntılar yaşamakta ve aile düzenleri gerekli mazareti göstermedikleri takdirde resen atamalarla bozulmaktadır. Eş durumu gibi özür sebebiyle zorunlu hizmet alanı dışına tayin isteyen öğretmenlerin boşanma durumları hariç tekrar zorunlu hizmet alanlarına tayini zor görünmektedir. Fakat her sene bakanlık bu durumda olan meslektaşlarımızdan belge istemekte dolayısıyla zaman ve iş gücü israfı yaşanmaktadır.

Bunun yanı sıra başka kurumlarda zorunlu hizmet bölgelerinde çalışmış olup Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine geçmiş olanlar tekrar zorunlu hizmete tabi tutulmakta ve diğer sebepler gibi bu da büyük mağduriyet yaratmaktadır. Daha önce başka kurumlarda çalışanların görev yeri dikkate alınmadan öğretmenliğe başlayan herkesin zorunlu hizmete tabi tutulması adaletsizliktir ve devlette devamlılık esasına aykırıdır. Örneğin dağ başında bir köyde on yıl imam hatip olarak görev yapan biri öğretmenliğe geçtiğinde daha önceki çalıştığı yer dikkate alınmadan bir süre daha mahrumiyet bölgesinde çalışması istenmektedir. İkisi de devlet görevi sayılan bu durumda öğretmenlik mesleğine geçiş yapan için durum zulme dönüşmektedir.

Çeşitli sebeplerle süresini tamamlayamayan hatta zorunlu hizmetin tamamlanması için birkaç ayı kalan meslektaşlarımız da mağdur olmaktadır. Örneğin öğretmen askerlik çıkar umuduyla zorunlu hizmet bölgesindeyken askerlik başvurusu yapan öğretmenlerimizden kısa dönem askerlik yapanlar askerlikte geçen sürelerini zorunlu hizmet kapsamında değerlendirememektedirler.  Halbuki en zorunlu hizmetin askerlik görevi olmasına rağmen…

ZORUNLU HİZMET DEĞİL TEŞVİK İSTİYORUZ…

Öğretmen istihdamında sıkıntı yaşanan, çalışılması zor olan ve öğretmen tutulamayan bölgelerde istihdamın sürekli hale getirilmesi mevcut zorunlu hizmet uygulaması ile sıkıntılı ve zor görünmektedir. Öğretmen istihdamında sıkıntı yaşanan bölgeler için zorunlu hizmet değil teşvik sistemi getirlmelidir. Eğitim gönüllülükle yapılırsa ortaya güzel işler çıkar. Zorla ve zorunlulukla güzellik olmaz. Öğretmen istihdamında sıkıntı yaşanan yerlerde öğretmen devamlılığının sağlanması için önerilerimizi ise ayrı bir konu başlığı olduğu için burada değerlendirmeye almıyoruz.

Bizler geçmişte örnekleri olan zorunlu hizmet affının aileleri ile birlikte yaklaşık bir buçuk milyon kişinin mağduriyetine son vereceğini düşünüyor; Milli Eğitim Bakanlığının ve Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK’un 5.Dönem Toplu Sözleşme Görüşmeleri öncesi zorunlu hizmet affını gündemlerine almalarını ve gereğini yapmalarını istiyoruz.

Kaynak: MaarifSen
3
Haberler / İlkokulu erteleme için sağlık raporu zorunluluğu kalkıyor
« Son İleti Gönderen: Sınıfçı Haziran 21, 2019, 01:57:17 ÖÖ »


AK Parti Grubu’nun önceki gün TBMM Başkanlığı’na sunduğu 19 maddelik kanun teklifinde, ilkokula başlama yaşının 66 aydan 69 aya çıkarılmasını öngören madde de yer aldı. Düzenleme teklifin yasalaşmasıyla birlikte yeni eğitim yılından itibaren uygulamaya girecek. Ayrıca öğrencilerin gelişim düzeylerine göre okula erken veya geç başlama hakkı verilmesine ilişkin hususların çerçevesi, yönetmelikle çizilecek. Yeni düzenlemeyle gelişimi hızlı çocukların okula erken başlaması, gelişimi yavaş olanların ise okula geç başlamasının önü açılacak.

Erteleme için istenen sağlık raporu zorunluluğunun kalkmasıyla da kayıt erteleme işlemlerini kolaylaşacak. Eylül ayı sonu itibarıyla 66, 67 ve 68 aylık çocuklar velilerinin yazılı talebiyle ilkokula başlayabilecekler. Kayıt hakkını elde eden çocuklardan 69, 70 ve 71 aylık olanlar, velilerinin yazılı talebiyle ilkokula kaydını bir yıl erteleyebilecek ve okul öncesi eğitime yönlendirilecekler. Yasanın çıkmasıyla 60 aylık çocuklar, okul öncesi eğitime yönlendirilecek.

Gelişimi iyiyse erken eğitim

MEB, ilkokula başlama yaşını 69 ay olarak belirlerken, eğitimci, pedagog, sosyolog, çocuk gelişimi, çocuk sağlığı ve çocuk psikolojisi uzmanları ile çocuk eğitimi konusunda faaliyet gösteren STK’ların görüşlerine de başvurdu. Dünya örneklerini de dikkate alan MEB, çocukların okul şartlarına uygunluğunu gözeterek yaşı 69 aya çıkarılması yönünde görüş bildirdi. Düzenlemede temel becerileri ile zihinsel ve fiziksel gelişim düzeyleri akranlarına göre ileri veya geri olan çocukların, 69 aydan önce ya da sonra okula başlamalarına imkan tanıyan bir fıkra da yer aldı. Buna göre velinin talebi ve okul yönetiminin onayıyla çocuk erken okula başlayabilecek.

Doruk ÇAKAR /AKŞAM
4
Haberler / Öğretmenler Ara Tatilde Ek Ders Alabilcek mi?
« Son İleti Gönderen: Sınıfçı Mayıs 28, 2019, 07:35:54 ÖÖ »
Bakanlık tarafından yenilenen çalışma takvimine göre, 18-22 Kasım 2019 ile 6-10 Nisan 2020 tarihlerinde birer haftalık ara tatiller olacak.Öğrenciler bu dönemlerde birer haftalık tatil yapacaklar. Ara tatillerde öğretmenler okullarındaki görevlerine devam edecek. Bakanlık tarafından mesleki çalışmaların bir kısmı ara tatillerde y apılacak.Bundan dolayı Öğretmenlerin ara tatil dönemlerinde okullarda geçirdiği süreler ve yaptıkları çalışmalar, mesleki çalışma dönemi kabul edileceğinden ek ders ücretlerinde de herhangi bir kesinti yapılmayacak.
Linkleri görebilmeniz için izniniz yok! Üye ol veya Giriş yap
5
Haberler / 2019 Yılı İl İçi İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu
« Son İleti Gönderen: Sınıfçı Mayıs 21, 2019, 03:50:49 ÖÖ »


Bakanlığımıza bağlı eğitim kurumlarında görevli kadrolu öğretmenlerin 2019 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri, 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği doğrultusunda aşağıda belirtilen açıklamalar çerçevesinde yapılacaktır.

 1. Bakanlığımız eğitim kurumlarında kadrolu olarak görev yapan öğretmenlerden 30 Eylül 2019 tarihi itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, il içinde yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.

 2. Halen zorunlu çalışma yükümlülüğünü yerine getirmek üzere 4, 5 ve 6’ncı hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden, bulundukları eğitim kurumlarında 30 Eylül 2019 tarihi itibarıyla 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, istemeleri hâlinde, il içinde zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen eğitim kurumlarına yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.

 3. Zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunan ve 1, 2 ve 3’üncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden, başvuruların son günü itibarıyla adaylığı kaldırılmış olanlar, istemeleri hâlinde 3 yıllık çalışma süresi şartı aranmadan il içinde zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen eğitim kurumlarına yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.

 4. Halen zorunlu çalışma yükümlülüğünü yerine getirmek üzere 4, 5 ve 6’ncı hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden, 30 Eylül 2019 tarihi itibarıyla zorunlu çalışma yükümlüğünü tamamlayacak olanlar, istemeleri halinde 3 yıllık çalışma süre şartı aranmadan il içinde 1, 2 ve 3’üncü hizmet alanlarındaki eğitim kurumlarına yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.

 5. Üç yıllık sürenin hesabında öğretmenin;

 a) Kadrosunun bulunduğu eğitim kurumunda sözleşmeli öğretmen veya asker öğretmen olarak geçirdiği süreler dâhil, fiilen öğretmen olarak geçirdiği süreler ile diğer eğitim kurumlarında ders okutmak üzere ya da eğitim kurumu yöneticisi olarak görevlendirildiği süreler,

 b) Hizmetin gereği olarak il içinde veya iller arasında yer değişikliği yapılanlardan yargı kararı gereğince eski görev yerine iade edilenlerin eski ve yeni görev yerlerindeki hizmet süreleri,

 c) Görevli oldukları eğitim kurumunun dönüştürülmesi, kapanması, eğitim kurumunda norm kadro fazlası olmaları veya hizmetin gereği ve çeşitli nedenlere bağlı olarak idari tasarrufla istekleri doğrultusunda ya da resen görev yerleri değiştirilen öğretmenlerin bulundukları eğitim kurumlarında ve daha önceki eğitim kurumlarında geçen hizmet süreleri,

 birlikte değerlendirilecektir. 

6. İl içi yer değişikliğine başvuracak öğretmenlerin hizmet puanları, 24 Mayıs 2019 tarihi dikkate alınarak belirlenecektir.

 7. Halen görev yaptıkları eğitim kurumunda ihtiyaç ve norm kadro fazlası olan öğretmenler ile eğitim kurumlarında ikinci görev kapsamında yönetici olarak görev yapmakta olanlardan yöneticiliğe devam etmek istemeyenler, 3 yıllık çalışma süre şartı aranmaksızın yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.

 8. Bakanlık veya diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görevlendirilen öğretmenler, görevlendirmeleri sona erdirilmedikçe yer değiştirme isteğinde bulunamayacaktır ancak; kadrolarının bulunduğu eğitim kurumuna dönen öğretmenlerden kadrolarının olduğu eğitim kurumunda en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, il içi yer değişikliği isteğinde bulunabileceklerdir.

 9. Başvurular, elektronik ortamda alınacaktır. Başvurular, sırasıyla eğitim kurumu müdürlüğü, ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerince onaylandıktan sonra geçerlilik kazanacak ve bu birimlerin herhangi biri tarafından onaylanmayan başvurular geçersiz sayılacaktır.

 10. Yer değiştirme iş ve işlemleri ile başvuruların onaylanmasından veya reddedilmesinden sırasıyla eğitim kurumu, ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerinin yöneticileri yetkili ve sorumlu olacaktır. 

11. İl içinde yer değiştirme başvurusunda bulunan öğretmenlerden görev yaptığı il/ilçe dışında bulunanlar, her türlü iletişim aracıyla kadrosunun bulunduğu eğitim kurumu müdürlüğünü bilgilendirmek suretiyle başvurularının onaylanmasını isteyecek; eğitim kurumu yöneticileri de süresi içinde başvuruları onaylayacaktır. Elektronik Başvuru Formlarının çıktısı, formu onaylayan eğitim kurumu müdürlüklerince başvurusu onaylanan öğretmenlere daha sonra imzalattırılacaktır.

 12. İl içinde isteğe bağlı yer değiştiren öğretmenler aynı atama döneminde;

 a) Atamalarının yapıldığı tarihten sonra oluşan mazeret durumları hariç ayrıldıkları ilçeye mazerete bağlı olarak yer değiştirme başvurusunda bulunamayacaklardır.

 b) İller arasında isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunamayacaktır. Ancak bunlardan, il içinde yer değişikliği yapıldıktan sonra mazeretleri oluşanlar, mazeret durumundan iller arası yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.

 İl içi isteğe bağlı yer değişikliği başvurusunda bulunacak öğretmenlerin, bu hususları  göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

 13. Yer değiştirme isteğinde bulunacak öğretmenler; Elektronik Başvuru Formuna yansıtılacak kimlik, öğrenim, Bakanlık atama alanı, hizmet süresi, hizmet puanı ve benzeri bilgilerini başvuru yapmadan önce MEBBİS e-Personel Modülünden (Özlük) kontrol ederek yanlış ya da eksik bilgilerinin düzeltilmesini belgeye dayalı olarak eğitim kurumu, ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerinden talep edeceklerdir.

 14. Yurt dışında görevlendirilenler ile aylıksız izinli olan öğretmenlerden yurt dışı görev süresi veya aylıksız izinlerinin 30 Eylül 2019 tarihine kadar sona ereceğini belgelendirenler, diğer şartları da taşımaları kaydıyla yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir. Yer değişikliği gerçekleştirilen öğretmenlerden en geç 01 Ekim 2019 tarihi itibarıyla görevine başlamayanların atamaları il millî eğitim müdürlüklerince iptal edilecektir.

 15. İl içinde soruşturma sonucu görev yeri değiştirilen öğretmenlerin hizmet süresinin hesabında daha önce görevli oldukları eğitim kurumlarında geçen hizmetleri de dikkate alınacaktır. Ancak bu durumdaki öğretmenler, 3 yıl geçmeden aynı ilçe içerisinde yer değişikliği yapılanlar daha önce görev yaptıkları eğitim kurumuna, ilçe dışına yer değişikliği yapılanlar daha önce görev yaptıkları ilçeye atanmak üzere yer değiştirme isteğinde bulunamayacaklardır.

 16. Başvuru süresi içinde öğretmenler, görevli oldukları eğitim kurumuna ya da kadrolarının bulunduğu il/ilçe millî eğitim müdürlüğüne dilekçe vermek suretiyle yer değiştirme başvurusunu elektronik ortamda iptal ettirebileceklerdir.

 17. Öğretmenler, il içi yer değişikliği başvurularında en çok 40 eğitim kurumu tercih edebileceklerdir.

 18. Bilişim Teknolojileri alan öğretmenlerinden “Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği”, “Matematik-Bilgisayar Bölümü”, “İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri”, “Bilgisayar Teknolojisi Bölümü/Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri Bölümü” ve “Bilgi Teknolojileri”, “Yönetim Bilişim Sistemleri”  mezunları, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarını tercih edemeyeceklerdir.

 19. Spor liselerinin beden eğitimi, güzel sanatlar liselerinin görsel sanatlar ve müzik alan öğretmenleri aynı tür eğitim kurumlarını isteyebilecekleri gibi diğer eğitim kurumlarını da tercih edebileceklerdir.

 20. Spor liseleri ve güzel sanatlar liseleri dışındaki eğitim kurumlarında görevli görsel sanatlar, müzik ve beden eğitimi alan öğretmenlerinden daha önce ilgili mevzuatına göre spor liseleri ile güzel sanatlar liselerine atanmış olanlar, ayrıldıkları tarihten itibaren aradan beş yıldan fazla süre geçmemiş olması şartıyla bu eğitim kurumlarını tercih edebileceklerdir.

 21. Halen özel program ve proje uygulayan eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler ile bilim ve sanat merkezlerinde görev yapan öğretmenler, 30 Eylül 2019 tarihinde 3 yıllık çalışma süresini tamamlamaları ve istemeleri halinde kapsam dışındaki diğer eğitim kurumlarını tercih edebileceklerdir.

 22. Doğrudan Bakanlık merkez teşkilâtına bağlı eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler, istemeleri halinde 3 yıllık çalışma süresi şartı aranmadan il içi yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.

 23. İl içi yer değiştirmeler, hizmet puanı üstünlüğüne göre öğretmenlerin tercihleri de dikkate alınarak valiliklerce yapılacaktır. Hizmet puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana, öğretmenliğe daha önce başlayana öncelik verilecek; eşitliğin devamı hâlinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurasıyla belirlenecektir.

 24. İl içi isteğe bağlı yer değiştirme kapsamında görev yeri değiştirilen öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri iptal edilmeyecektir. Öğretmenlerin, başvuru yaparken bu hususu göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Ancak bunlardan, yer değiştirmeleri gerçekleştirildikten sonra yürürlükteki yönetmelikte belirtilen mazeret durumlarından biri oluşanların atamaları, görev yerlerinden ayrılmamış olmaları kaydıyla iptal edilebilecektir. Ataması iptal edilenlerden önceki görev yerlerinde alanlarında norm kadro bulunmayanlar, il içindeki diğer eğitim kurumlarında alanlarında boş bulunan norm kadrolara valiliklerce atanacaktır.

 25. İl içi yer değiştirme başvuruları 21-24 Mayıs 2019 tarihleri arasında alınacak; atamalar ve kararname işlemleri valiliklerce en geç 29 Mayıs 2019 tarihine kadar sonuçlandırılacak ve ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri 14 Haziran 2019 tarihinden itibaren başlatılacaktır.

 26. Yer değiştirme başvurularına ilişkin tereddütler öncelikle il millî eğitim müdürlüklerince giderilecek; bu şekilde giderilemeyen tereddütler ise Bakanlığa bildirilecektir. Yukarıda belirtilen açıklamalarda yer almayan hususlarda Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri esas alınacaktır.

Personel Genel Müdürlüğü 


Linkleri görebilmeniz için izniniz yok! Üye ol veya Giriş yap
6
Haberler / Yönetici Atama Takviminde Yapılan Değişiklik İzaha Muhtaçtır.
« Son İleti Gönderen: Administrator Mayıs 17, 2019, 12:38:41 ÖÖ »


Maarifsen tarafından internet sitesinden yapılan açıklamada;

Milli Eğitim Bakanlığı; eğitim kurumlarına yeniden ve ilk defa yönetici görevlendirme sürecine ilişkin daha önce yayınladığı takvimi hiçbir gerekçe ortaya koymaksızın değiştirmiş ve yönetici görevlendirme sürecini haziran sonuna ertelemiştir. Bir kez daha değiştirilmez ise yeni takvime göre 27-28 Haziran 2019’da yeniden görevlendirme sonuçları açıklanacak olup 1 Temmuz 2019’da yeniden görevlendirmesi yapılan yöneticiler görevlerine başlayabileceklerdir.

Eğitim kurumlarına yeniden ve ilk defa yönetici görevlendirme sürecinde yapılan bu değişiklik yanlıştır ve izaha muhtaçtır.

13-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında açıklanması beklenen yeniden görevlendirme sonuçlarının neredeyse süreç tamamlanmışken yaklaşık 40 gün ertelenmesini Milli Eğitim Bakanlığı yönetici adaylarına izah etmeli, kamuoyunu bilgilendirmelidir.

Somut bir gerekçeye dayandırılmadan yapılan bu erteleme; eğitim kurumlarının yeni eğitim öğretim yılına hazırlanma sürecini sekteye uğratacak, yeniden ve ilk defa yöneticilik görevi alamayan arkadaşlarımızın norm fazlası olma veya yer değiştirememe gibi mağduriyetler yaşamalarına sebep olacaktır. Bu durum doğrudan ve dolaylı olarak eğitimin bütün paydaşlarını da olumsuz etkileyecektir.

MAARİF-SEN olarak; Milli Eğitim Bakanlığına, 1739 Sayılı Milli Eğitim Temel Kanunun 14. Maddesinde yer alan Türk Milli Eğitiminin Temel İlkelerinden “Planlılık” ilkesine uygun hareket etmesini ve eğitim kurumlarına yönetici görevlendirme sürecinde daha önce kendileri tarafından hazırlanan takvime uyma planlılığını göstermesi çağrısında bulunuyoruz.

Maarifsen
7
Haberler / 20 Mayıs 2019 okullar tatil mi ?
« Son İleti Gönderen: Sınıfçı Mayıs 15, 2019, 02:51:08 ÖÖ »

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın yaklaşması ile öğrenciler acaba 20 Mayıs tatil mi sorusunu akıllarına getirmekteler.19 Mayıs hangi güne denk geliyor? Okullar tatil mi?

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı 2019 yılında pazar gününe denk geliyor. Pazar gününe denk gelen 19 Mayıs resmi tatil olacak. Ancak pazar günü okullar zaten tatilde olacak. Öğrenciler 20 Mayıs pazartesi eğitime devam edecek. 20 Mayıs 2019 tarihinde eğitim ve öğretime devam edilecektir.

Linkleri görebilmeniz için izniniz yok! Üye ol veya Giriş yap
8
Haberler / KPSS Başvuru Ücreti Ne Kadar?
« Son İleti Gönderen: Sınıfçı Mayıs 09, 2019, 02:08:01 ÖÖ »


KPSS başvuruları  3 Mayıs 2019 tarihinde başladı. Sınava girmek için başvuru yapacak adaylar 15 Mayıs 2019 tarihine kadar işlemlerini bitirmesi gerekecek.

KPSS başvuru ücretleri de belli oldu. İşte KPSS başvuru ücretleri:

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu (Her Bir Oturum İçin) : 75,00 TL
KPSS Alan Bilgisi Sınavları (Her Bir Oturum İçin) : 50,00 TL
ÖABT (Her Bir ÖABT Alanı İçin) : 75,00 TL

Sınav ücretlerin yatırılacağı bankalar da şöyle; T.C. Ziraat Bankası, Akbank, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Deniz Bank, Kuveyt Türk PTT ve Halk Bankası

Linkleri görebilmeniz için izniniz yok! Üye ol veya Giriş yap
9
Haberler / 1 Mayıs’ta ek ders ücreti ödenir mi?
« Son İleti Gönderen: Sınıfçı Mayıs 02, 2019, 06:17:13 ÖÖ »


1 Mayıs’ta ek ders ücreti ödenir mi? sorusuna cevap vermemiz için öncelikle Yönetici Ve Öğretmenlerinin Ders Ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karara bakmamız gerekir. İlgili Karar’ın 16. maddesinde şöyle geçmektedir.

b) (Değişik :13/7/2007-2007/12399 B.K.K.) İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları için kurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramların hazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerin öğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde(1) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

İlgili Maddede açıkca görüldüğü gibi; Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin görev aldığı ulusal bayramlar ile idari tatillerde öğretmenlere ek ders ücretlerini ödemektedir 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda ek ders ücreti ödenmeyeceği anlaşılmaktadır.
10
Haberler / Yaz Tatili Ne Zaman Başlıyor ?
« Son İleti Gönderen: Administrator Mayıs 02, 2019, 02:02:23 ÖÖ »
018/2019 Eğitim öğretim dönemi için yayımlanan takvim bilgilerine göre;
4 Şubat 2019 Pazartesi günü başlayan ikinci kanaat dönemi 14 Haziran 2019 Cuma günü sona erecek. 2019-2020 eğitim öğretim yılı ise 16 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak. Böylece öğrenciler 3 ay tatil yapmış olacak.

Linkleri görebilmeniz için izniniz yok! Üye ol veya Giriş yap
Sayfa: [1] 2 3 ... 10