Sınıf Öğretmenleri Dosya Paylaşma Forumu

1.Dönem Sonu Yapılması Gereken İş ve İşlemler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

1.Dönem Sonu Yapılması Gereken İş ve İşlemler
« : Ocak 02, 2019, 03:10:42 ÖS »
Sınav Notlarının Girilmesi

4. sınıflarda her dersten bir dönemde iki sınav yapılır.1-2-3.Sınıflar Bütün Dersler İçin “Geliştirilmeli”,“İyi”,”Çok İyi” Seçeneklerinden En Az Birinin İşaretlenmesi. Son tarihe kadar tüm notların girilmesi gerekmektedir. Mazeretsiz olarak yazılı/uygulamalı sınavlara katılmayan öğrencilere; yazılı ve ders içi etkinlikler bölümlerine G (Girmedi) harfi yazılmalıdır.

*Sürekli devamsız olan öğrenciler için herhangi bir veri girişi yapılmayacaktır.

Ders Ve Etkinliklere Katılım Notlarının Girilmesi

Öğrencilere her dönemde her bir dersin haftalık ders saati sayısı 2 ve daha az olanlara 2, haftalık ders saati sayısı 2 den fazla olanlara ise 3 defa ders etkinliklerine katılım puanı verilir.

Davranış Notlarının Girilmesi

İlköğretim kurumlarında; ders yılının her döneminde öğrencilerin davranışları, Davranış Puanı Ölçütleri EK-4’te verilen ölçütler kullanılarak ilkokullarda sınıf öğretmeni, ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında ise şube rehber öğretmeni tarafından “(1) Geliştirilmeli”, “(2) İyi”, “(3) Çok iyi” şeklinde değerlendirilerek e-Okul sistemine işlenir.

Sosyal Etkinlikler

1.Dönem için “TAMAMLAMADI” şeklinde gösterilecektir.

Ders Defterleri

Ders defterlerindeki eksiklikler sınıf öğretmenlerince kontrol edilip son güne bırakılmadan tamamlanacak. Öğretmen nöbet defterinde imzası bulunmayan öğretmenler nöbetleri bulunan günleri kontrol ederek eksik imzalarını tamamlayacaklar.

Kitap Bilgilerinin Girilmesi

E-okul üzerinden sınıf kitaplıkları oluşturularak öğrencinin dönem boyunca okuduğu kitap adı ile sayfası girilmesi gerekmektedir.

Sınıf/Şube Rehber Öğretmenleri tarafından İlkokul-Ortaokul Kurum İşlemleri>>Okuduğu Kitaplar sekmesinden sınıf kitaplığı oluşturduktan sonra okunan kitapların isimleri  buraya işlenmesi gerekmektedir.

Öğretmen Karne Görüşlerinin Girilmesi

Öğretmenler kendilerine verilen e-okul şifreleri ile sisteme giriş yaptıktan sonra İlkokul-Ortaokul Kurum İşlemleri>>Not İşlemleri>>Karne Bilgileri Öğretmen Görüşü sekmesini tıklayarak Sınıf/Şube Rehber Öğretmeni olduğu sınıfa ait Karne Öğretmen Görüşü Bilgileri girişini tamamlamaları gerekmektedir.

Karne

Karnelerin ortalarına okul mührünün basılmasıyla beraber Not Çizelgelerinin öğretmenlerce imzalanması gerekmektedir. Not çizelgeleri okul müdürü tarafından onaylanarak dosyasında saklanır.
« Son Düzenleme: Ocak 02, 2019, 03:12:19 ÖS Gönderen: Administrator »