Haberler

SİTEMİZE ÜYE OLABİLİRSİNİZ

1.Sınıfta Sınıf Tekrarı Nasıl Yapılır?

Sınıfçı · 543

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sınıfçı

  • Newbie
  • *
    • İleti: 45
    • Profili Görüntüle
: Aralık 27, 2018, 09:15:38 ÖÖ
1.Sınıfta sınıf tekrarı var mı? Sınıf tekrarı yapmak için istenilen şartlar nelerdir? E-okul ’da 1.sınıf öğrencisinin sınıf tekrarı nasıl yapılır? Detaylar haberimizde…

Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğine göre 1.sınıf öğrencisi istenilen başarıyı göstermediği durumlarda velisinin yazılı talebiyle sınıf tekrarı yaptırılabilir. İlgili madde şöyle:

MADDE 31 – (Değişik: 25/06/2015 tarihli ve 29397 sayılı R.G.) (1) İlkokullarda öğrencilere sınıf tekrarı yaptırılmaması esastır. Ancak; istenilen yeterlik düzeyine ulaşamamış ilkokul öğrencilerine, velinin yazılı talebi üzerine, ilkokul öğrenimi süresinde bir defaya mahsus olmak üzere sınıf tekrarı yaptırılabilir. Okula hiç devam etmeyen öğrenciler ve ilkokul haftalık ders çizelgesindeki tüm derslerden puanı girilmeyen öğrenciler ile bu Yönetmeliğin 27 nci maddesinin beşinci fıkrasında belirtilen mazeretler dışında okula en az bir dönem devam etmeyen öğrencilere sınıf tekrarı yaptırılır.

Aşağıdaki adımları takip ederek E-okul ’da 1.sınıf öğrencisini sınıf tekrarına bırakabilirsiniz.

Öncelikle E-Okul’ a giriş yapıyoruz. Sol menüde bulunan İlkokul-Ortaokul Kurum İşlemlerine tıklıyoruz. Daha sonra açılan ekranında ŞÖK / Sınıf Tekrarına Kalanlara tıklıyoruz.sınıftekrarı Açılan alt menüde bulunan Veli İsteği Sınıf Tekrarı bölümüne giriş yapalım.sınıftekrarı2Daha sonra sınıfımızı seçiyoruz ve bırakmak isteğimiz öğrenciyi seçip gerekli açıklamaları yapıp kaydet diyoruz.

 

Örnek Veli Dilekçesi

……………………..İLKOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE
Genç Sanayiciler Esoda Buluştu
Genç Sanayiciler Esoda Buluştu

……………………………………

…………………..İlkokulu ……/….. sınıfında kayıtlı olan ………………………………………. isimli öğrencimin; derslerinde yeterince başarı gösteremediği, okuma yazma öğrenemediği, matematiksel becerileri gelişmediği için  sınıf tekrarı yapmasını istiyorum.

Gereğinin yapılmasını arz ederim.

Adı Soyadı

İmza